Откриване на STEM център

На 29.05.2026 г. в нашето училище бе открит STEM център – модерно пространство, в което знанието среща технологиите, любопитството се превръща в открития, а мечтите – в реални възможности. Това е място, където ще се учи чрез преживяване, ще се експериментира и създава, ще се мисли смело и ще развиват умения.
STEM центърът включва два модерни кабинета по природни науки и математика и информатика, които бяха открити официално от г-жа Павлина Тодорова- Директор и г-жа Светлана Василева – Началник на РУО Добрич.
Присъстваха и гостите: инж. Иво Иванов – Старши експерт информационно осигуряване на РУО Добрич, г-жа Соня Ненкова – Главен експерт опазване на социалното здраве и социални дейности към Община Балчик, г – н Стоил Николов – Кмет на с. Оброчище, г-жа Марияна Станчева – Директор на ОУ “Васил Левски“ с. Соколово, г-жа Виолета Стойнева – Директор на ДГ „Първи юни“ с. Оброчище, г-жа Галя Боева – Зам. директор на ЦСОП с. Кранево, г-жа Светлана Димитрова – Зам. директор на СУ „Христо Ботев“ гр. Балчик, г -жа Златка Колева – учител по математика в СУ „Христо Ботев“ гр. Балчик, учители и ученици.
При откриването на кабинета по природни науки екипи от ученици, насочвани от своите учители г-жа Златозара Петкова – учител по химия и г-жа Бисерка Митева – учител по биология, демонстрираха знания и умения по ключови теми:
– Разделяне на нееднородни смеси;
– Растеж и развитие на растенията в мини оранжерия;
– Макети на молекули;
– Електрични вериги и механизми;
– Приготвяне на нетрайни микроскопски препарати;
– Наблюдение с микроскоп на трайни и нетрайни препарат.
Кабинетът по математика и информатика бе открит с презентация на тема „Архитекти на бъдещето – Проектиране на енергоефективен дом“, представена от Десислава Николова и изготвена под ръководството на г-жа Даниела Костадинова – учител по математика и информатика.
НА ДОБЪР ЧАС В НОВОТО SТЕМ ПРОСТРАНСТВО!