23 АПРИЛ – СВЕТОВЕН ДЕН НА АНГЛИЙСКИЯ ЕЗИК И ДЕН НА УИЛЯМ ШЕКСПИР

Как бе отбелязан Деня на английския език в класната стая? Празникът премина под мотото „Аз обичам английския език, защото…“.
Учениците от V, VI, VII, IX, X клас представиха презентации, решаваха кръстословици, скоропоговорки, участваха в забавни игри. Техните учители по английски език – г-жа С. Стайкова и г-жа А. Димитрова им разказаха интересни и забавни факти, свързани с езика. В тези часове учениците разбраха, че изучаването на език може да бъде лесно и забавно.