ази година мотото на деня е „Нашата сила, нашата планета.“ Поставя се акцент върху по-чиста и устойчива енергия, значение на индивидуалните и колективни действия за ограничаване на негативното въздействие върху природата.
Екологичното образование предполага насърчаване на мисленето и търсене на закономерности в системата човек-общество-природа.
Учениците от СУ “ Христо Смирненски“ показаха своето отношение към днешния ден през рисунки, презентации и табла. Демонстрираха знания, творчество и креативност.

