На 14 май учениците от извънкласна дейност „Млад еколог“, водени от своя ръководител г-жа Златозара Петкова посетиха Природен резерват „Балтата“.
Флората, фауната на резервата и река Батовска са в основата на проучванията на природозащитниците. Те се насладиха на красивата лонгозна гора и цъфналите блатни кокичета, черен и бял оман, очеболец, перуники, божури и красивите диви круши.
Следва посещение на река Батовска в района на местността „Чашката“. Основна цел е характеристика, пробовземане и анализ на чистотата на водите на реката.
Екологичното образование и наблюдението на терен развива критичното мислене и способността да се предприемат информирани решения.

